Головна » Статті » Мої статті

Екологічний проект

 

Глух Світлана Петрівна, вчитель вищої категорії,  старший вчитель   Святецької ЗОШ І–ІІІ ступенів Теофіпольського району Хмельницької  області

 

 Учнівський екологічний проект на тему «Особливості грунтів Святецької сільської ради» (з досвіду роботи)

 

    Раціональне використання земель, підвищення родючості грунтів, урожайності сільськогосподарських культур не можливе без глибоких знань особливостей грунтового покриву, його агрохімічних та агроекологічних властивостей.      Агрохімічне та агроекологічне обстеження відіграє надзвичайно важливу роль і набуває статусу загальнодержавного заходу по охороні, відтворенню та підвищенню родючості грунтів.

   Еколого - агрохімічне обстеження грунтів в приватному господарстві «Святець», проведено на площі 5102, га. Основну частину території Святецької сільської ради займають сільськогосподарські  землі - 93,26%.(Учні демонструють картосхему). Площі інших земельних угідь, порівняно з площею сільськогосподарських земель, є незначними.  

   Аналіз складу сільськогосподарських угідь на території Святецької сільської ради свідчить про значну перевагу ріллі над іншими угіддями.

Склад сільськогосподарських угідь представлено рисунком   1.1.

Рис.   1.1– Структура сільськогосподарських угідь

 

Аналіз структури земельних угідь на території Святецької сільської ради показує, що порушене екологічно допустиме співвідношення площ ріллі, природних кормових угідь, лісових насаджень. Такий розподіл відображає вплив господарської діяльності людини.

У зв'язку з більшою орієнтацією використання ріллі на виробництво кормів у перспективі площа кормових угідь збільшуватиметься. Так, близько 60—66% зерна у чистому вигляді або після переробки в перерахунку на посівну площу йде на корм. Всього нині на тваринництво припадає близько 2/3 посівної площі, а з природними угіддями — більш як 80% загальної площі сільськогосподарських угідь.

Отже, аналіз розподілу земель за видами угідь, свідчить про те, що на території Святецької сільської ради має місце значна екологічна розбалансованість використання території.

   Дослідження проводилися з метою кількісного визначення показників, які характеризують рівень родючості грунтів, рівня антропогенного забруднення радіонуклідами, важкими металами,  залишками  високотоксичних пестицидів,для цього використовувались матеріали Хмельницького обласного державного проектно-технологічного центру охорони родючості грунтів і якості продукції.

   На основі  отриманих аналітичних даних складено картограми, на яких в кольорах згідно прийнятих градацій відображені рівні забезпеченості грунту поживними елементами та ступеню кислотності та забруднення токсикантами з кінцевою оцінкою в балах (демонструють картосхеми). В кінцевому результаті складено картограму екологічної придатності земель Святецької сільської ради Теофіпольського району Хмельницької області. Аналіз природних умов на території Святецької сільської ради показує, що дана територія є придатною для ведення сільського господарства за умови раціонального та екологічного природокористування.

Натомість, аналіз існуючого стану використання  земель не відповідає їх продуктивному потенціалу, вимогам раціонального використання, в результаті чого порушено екологічний стан навколишнього середовища та сільськогосподарських ландшафтів.

Значна частка грунтів піддається руйнуванню водною ерозією та забрудненню шкідливими речовинами, що обумовлює зниження родючості ґрунтового покриву. Тому для поліпшення екологічного стану було запропоновано систематично вносити органо-мінеральні добрива, дотримуватись науково-обгрунтованих технологій вирощування сільськогосподарських культур і їх чергування в сівозмінах.

 

C:\Users\Льоня\Desktop\Робота\img009.jpg

    Рис 1.2.Картограма екологічної придатності земель.

 

 

 

 

 

 

 

 

Категорія: Мої статті | Додав: lenaM (20.11.2014)
Переглядів: 826 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: